štvrtok 20. novembra 2014

V pokoji a mieri až do Vianoc

Intenzívne cítiť Vianoce, viac marketing  ako tie Vianoce. Hovorím im, ale - nech sa páči. Pre mňa, za mňa  pokojne už môžu byť tie „pokojné“ sviatky. November ako december. Okná mám už umyte a prvú várku medovníčkov skúšam akurát dnes. Nový recept. Super mäkké. Viete aká je najväčšia „vychytávka „ medovníčkov?  Vykrajujete ich „neutrálnymi“ formičkami = kvietok, srdiečko, koliesko.  Aj minulý rok boli super mäkké.  Na Veľkú Noc. Tak to tento rok poistím. Tými formičkami.

Sviatky pokoja a mieru. No  jasné, že buď ty len  pokojná. Lososa nezoženieš, fialová výzdoba z minulého roka je už „out“, kuriérske služby už ohlasujú kolaps, baliaci papier majú už 3 rok rovnaký, mandarínky zlacnejú až na Štedrý deň, pre svokru  ešte stále nezačali vyrábať darčeky a tie super trenky so sobíkmi sú už vypredané.  Hotová katastrofa, človeka aby porazilo najlepšie aj tri mesiace dopredu. 

A ešte nebodaj do toho začne snežiť.  Len nech od toho nás uchráni. Katastrofa druhý krát.  Hovoria síce, že na tento rok sú cestári na zimu pripravení, ale či sú pripravení aj na sneh o tom niekto nič nevie. Podľa mňa u nich len nastáva informačný šum. Dostanú zadanie: „Pripravte sa na zimu!“ Cestár  si dá vyčistiť  zimný kabát a úloha je vybavená. Jasný šum (šum Jadranského mora- bez snehu).

Vždy som rozmýšľala čo sa asi tak stane, keď sa na Vianoce neumyjú okná. Kacírska myšlienka ja viem, ale napadla mi. Tento rok sa to už nedozviem.  Mám ich umyté (pekne podľa marketingového plánu mesiac a pol dopredu), ale ak to niekto riskne a prežije to, nech mi dá vedieť. A aj o vianočných svetielkach som rozmýšľala. Čo sa stane ak sa do okna nedá nič čo bliká, prípadne miesto tých 50 metrov len jeden metríček? To by bola asi jasná „abdikácia“ na titul: „Vianočný Las Vegas“, pardon preklep „Vianočný Laz Vešáš“. Vzdať sa bez BOJA na sviatky MIERU, to asi nepôjde.

Prišla myšlienka aj na darčeky. Spomenula som si na môjho kolegu.  Poslali sme ho kúpiť kyticu k narodeniu bábätka. Zlý výber. Naozaj zlý  výber kolegu. Po hodine doniesol kyticu zabalenú v baliacom papieri s hlavami smrtiek. Také tie klasické zo zástavy pirátskych lodí. Tieto sa ale usmievali (bolo obdobie Halloweenu ).  Zdalo sa mu to milé. Tak len ak dostanete úplnú „hovadinu“, nemuselo to byť myslené až tak zle. 


Ľudkovia moji, buďte v pokoji a mieri ešte ten mesiac do Vianoc. 

PS: vkusné svetielka, nie sú nevkusné svetielka