štvrtok 6. novembra 2014

Volebné pukance


Niekedy potrebujem oklamať samú seba a nahováram si, že mi prechádzka z práce splní nejaký denný limit chôdze. Viete ten: „Veď som išla asi aj 30 minút peši, tak si predsa môžem dať tú tabličku čokolády k tomu búrlivému vínu“. Aby som to víno nemala za ďalších 30 minút, tak sa naň len pozerám a aj to len niekedy. Bojím sa, že by som  sa pri tej intenzite akou  mi je to „víno“ ponúkané, mohla stať alkoholička s úplne odumretými mozgovými bunkami. Môj mozog je ale kamoš. Vždy dostanem od neho varovnú sms: „Ahoj, ak hneď nevypneš tú telku, opustím ťa! S láskou tvoj mozog.“  Je to super, ak to tak nemáte, odporúčam si to nastaviť cez nastavenia, prípadne stiahnuť na to aplikáciu.
Tak aj dnes som si  hrdo vykračovala a intenzívne premýšľala o tej čokoláde.  Nádych sviežeho bratislavského vzduchu rovno z hlavného dopravného ťahu, výdych. Pukance!!!! Ja tu cítim pukance.  Ozajstné, teplé a voňavé pukance.  Divné. Asi len halucinujem z tej čokolády.  Nie, nie!! Ja ich aj vidím. Pred mestských úradom jednej z bratislavských častí stál pán s transparentom na ktorom stálo: VOLEBNÉ PUKANCE. Pre tých neznalých: Párky už vyšli z módy a na guláš je zima! Nie, nie, ja nič platiť nemusím ja ich už mám! Nemala som. Dovolila som si odmietnuť. V očiach pána bolo ale toľko nádeje, lásky a istoty. Jemu asi mozog neposiela tie varovné sms a búrlivé víno užíva určite pôžitkársky. Ok, ten hlavný dôvod je, ale že sa teším na volebnú ponuku z mojej rodnej dedinky. Zatiaľ nič, ale neprichádza, len letáčik a facebookové notifikácie, ktoré trochu pripomínajú 10 božích prikázaní (10 bodov dobrého starostu – pekný nápad). Uvidíme, koľko to bude chcieť Otčenášov a Zdravasov po spovedi z prípadného starostovského kresla, každopádne ale držím palce.
Marketing mám veľmi rada. Páči sa mi. Je to veľmi zábavná „vec“. Najviac sa mi na ňom páči to, ako si myslíte, že ho máte prekuknutý a figu borovú!!! On má prekuknutých vás a ako dôkladne! Smejem sa (niekedy skôr žalúdok volá o pomoc), veľmi a intenzívne zo všetkých „náhodných“ kampaní (o ktorých jasné neviete, že sú kampane) a ani nevieme ako  prekrúžkujeme do parlamentu posledných ľudí na hlasovacích lístkoch úplne novej strany. Úplnou náhodou sú to jej lídri J. Podobne to vidím aj pri  vianočných banskobystrických kotlebách. Tiež sa smejem ako sa z volebných plagátov vytrácajú kravaty, hodinky a v podstate všetky „doplnky“. Dôležité je vyvolať pocit, že sú to ľudia ako my. „Breitlingy“ predsa pôsobia rušivo.
Tento rok má u mňa, ale najviac bodov kandidát z Košíc. Veľmi rozumne si umiestnil svoj bilbord hneď oproti hlavnému východu zo železničnej stanice v BRATISLAVE. Chvíľku som zvažovala, či týmto „činom“ neoslovil najviac potencionálnych voličov  (to čo má niekto po celých Košiciach, on dá jedným bilbordom). Palec hore!
Ešte som Vám chcela napísať, či viete prečo sú vlaky zadarmo až po voľbách? Lebo, by predsa ľudia z nich po ceste mohli povypadávať a náš politický líder, by prišiel o značnú volebnú základňu. Prípadne, tí čo by nevypadli, by boli zaseknutí, ustojení a inak zdeformovaní cestujúci (nedajbože platiaci...) tak to by bolo hneď po hlase, hlásku, aj hlásočku......
Držím všetkým kandidátom palce! Asi klamem.... držím ich len tým, ktorí majú už tie sms od mozgu nastavené a verím v ich čisté myšlienky, dobré rozhodnutia a nepodplatiteľnosť pukancami!