utorok 23. decembra 2014

Vianočné želenieMilí moji, zlatí moji ....  čitatelia, priatelia. Teda len priatelia, ktorí sú čitatelia.... o iných neviem. Pripravovala som vás na to už nejaký ten čas.  Vrcholná fáza stresu a paniky. Je to tu!!! VIANOCE. Ak ste nestihli tie okná, už na to kašlite, veď sa práve začínajú sviatky pokoja. Dajte si teda od všetkého a všetkých pokoj. Moje vianočné želanie, som tento rok urobila tak ako všetko doteraz „po svojom“ verím, že tým o niečo originálnejšie....  

Chcela, by som Vám zaželať veľa lásky. A ak to nefunguje v tomto smere, tak si určite zožeňte RUŽENÍN. Čím väčší šuter, tým viac LOoVE. Tej bez lóóve. Čím viac ruženín, tým viac dobrých koláčikov, účesíkov, úsmevíkov a iných komplimentíkov od vyruženínovanej osoby. Fungovanie overené!  A ak by to predsa nefungovalo, pravdepodobne ste len málo vyvážený tým šutrom. Správne treba rozmiestniť –  do ľavej topánky, do pravej ponožky, do ľavého vrecka, do predného vrecka ...... V peňaženke nefunguje.... teda funguje, ale že LOVE za LÓVE, tak bacha. A keď sme pri tých LÓVE, tak vám želám aj veľa LÓVE, prípadne ako by mamina povedala: Poďme na nákupy, došli mi lóvence (od pani poštárky v mesačných intervaloch).

Chcela by som Vám zaželať aj veľa zábavy. Ak by ste s tým mali problém, na pár hodín vám viem požičať môjho tatina, ale určite vrátiť. Už by som sa nudila. Najlepší je na jazdenie autíčkom. Ako on hovorí: "Ja by som sa tak veľmi chcel previesť na autíčku." Nie nestačí mu sedieť na sedadle spolujazdca, on chce šoférovať aj keď mu to zdravotný stav už nedovoľuje.  Tak ale, za svojimi snami si musíte ísť. A aj ocino sa rozhodol, tie svoje plniť. Jasnačka, všetky „najzábavnejšie“ veci sa u nás dejú, keď je sám doma- max 3O minút (aby bolo viac adrenalínu). Pekne si to autíčko vycúval. Rovno do plota. A hádajte, kto bol na vine? No, predsa my! Keď cúval, spomenul si na to ako sme mu to zakázali a tak sa zošokoval, že si zabudol skontrolovať spätné zrkadielko. Takto nejako nám to opísal.....  Hnevaj sa na neho, keď vlastne za to môžeš ty :D
 
Želám vám tiež veľa rodinnej pohody. Pochopenia každej detskej kresby, na každej stene. Radosť s pretancovaných noci s plačkáčikom v náručí. Pocit šťastia z každej tehličky (nie zlatej), ale na vašom novom dome. Krásne napr. stredajšie večery s pohárom vínka, lebo na materskej sa to môže. Nemáte šancu zaspať do práce, lebo ste aj tak od piatej hore (náhodou...  idú zuby). A vedzte, aj svokra je len človek. Nech už má akúkoľvek podobu. A tiež vedzte, že aj švagrinky a nevestičky, sú tiež človečice. Tiež môžu mať akúkoľvek podobu a slovnú zásobu.  Proste či managujete vlastný mini cirkus, alebo mini zoo, nech je tam stále veľká zábava a príjemná atmosféra. 

Veľa príjemných stretnutí a veľa pekných chvíľ strávených s priateľmi. Kávičiek, Tatranských lanovkových túr,  kultúrnych podujatí z domov kultúry, ale aj iných domov a národných divadiel. Aj Shaikspeare môže byť zábavný. Či objavovanie aj hipsterských cheesecakou... Príjemné zoznámenia, najlepšie v správnom čase. Občas sa dá spoznať človeka aj skôr, ako ste mali. Fakt. Čo potom? Nič, musíte len počkať na čas, kedy ste ho mali spoznať...  A potom pri pohári vína, dvoch „nepijúcich osôb“ zistiť, že pripadá do úvahy akákoľvek zábava a veci fungujú :D Pokojne aj generálkový termín Silvestra – že byť za pánov, dva Silvestre v jednom roku. 

A ten prvý tohoročný sneh, nechávam tiež na želanie....  


Jednoducho všetkým vám želám krásne sviatky ....  a hlavne tým, ktorí sa aspoň trošku našli v mojich želaniach.... 

PS: Cica a cez tie sviatky veľa „nejedz“. Cuky-luky ťa vidí. Cukor je smrť. A pečené kačky je potrebné poslať do Africka (detičkám).  Cica, ale fakt ten dvanásty koláčik je už moc. Lebo vieš, čo sa ti môže stať ? Budeš tak „tučná“, že ťa budú musieť ohovárať po častiach (varovanie jedného účastníka mojej obľúbenej talk show).