utorok 20. januára 2015

Novoročná diéta

Známa mi hovorí: „Tak, tento rok mi Ježiško fakt nadelil. Pod stromček som dostala pekných 5 kilo živej váhy - seba sa. Mohol mi to doniesť radšej v investičnom zlate.“ Hovorila som jej nech to nechá tak. Čo ak má Ježiško omylom v kategórii zlatých šperkov – zlatú žilu. Ja by som to zbytočne neriskovala. Tie nešťastné „kilogramy.“ Jediný darček, ktorý by každá žena oželela a dopriala s  láskou v srdci niekomu inému. Bezodkladne. Najvyhľadávanejšie slovo  googličky za mesiac január:  „ako schudnúť.“ Ďalšie v poradí je: „najkrajšie plesové šaty.“ Hneď za šatami je výraz: „ako schudnúť za 3 dni“ a potom:  „sťahovacie nohavičky.“  Ach tie Vianoce: 3 mesiace kupuješ, to čo pečieš, varíš, marinuješ a nakladáš 3 týždne, za 3 dni to zješ a ďalšie 3 mesiace chudneš. Program na pol roka ako vínko. Zvyšný pol rok riešiš chudnutie do plaviek.

Páči sa mi aj časové nastavenie článkov v časopisoch. Pred Vianocami je to  super receptík sem, super receptík tam. Na pečené kačice, pečené bôčiky, šľahačkové koláčiky, lahodné smotanové rezy s karamelom...  že doprajte si, kedy ak nie teraz. Ste predsa jedinečná zaslúžite si to, odmeňte sa. Rozmaznávajte sa. Máte to predsa v živote ťažké (autor článku: Provokatér)  Ťažké to totiž len budete mať. Ten zadok myslím z tých koláčikov.  J
 
Výstrelom silvestrovského šampanského pekne dojete poslednú jednohubku a je to tu. Hrubá čiara. Ani, keby vám pečený holub padol „do huby“ – úplne sám a zadarmo, aj tak odoláte. Značka: CHUDNEM. Druhý deň  v novom roku, došli všetky zásoby ovocia a zeleniny. Nakoľko ste pohyb do „chudnutia“ ešte nepridali (prvé 2 dni sa treba sústrediť na to jedlo, teda skôr sa sústredíte na to ako nejesť každú hodinu) ani Vás nenapadne ísť nakúpiť nové (nebezpečný pohyb). Veď aj tie silvestrovské jednohubky treba asi aj tak predsa dojesť. Po dvoch dňoch sú z nich sucháre a to by sa ešte mohlo rátať.  Prehrešok sem- prehrešok tam. Nevadí. Aj tak nemáte vygooglenú oficiálnu diétu. Značka: CHUDNEM OD TROCH KRÁĽOV.

Do Troch Kráľov sa k Vám kuriér otočí asi 3 krát.  Pekná jogingová súprava. O číslo menšia. Motivačne. Nová diétna kuchárka (Bukovský má sezónu). Činky, chudnúce nápoje, nové tenisky a jasné mesačná permanentka do posilky. S kamarátom cvičiacim pravidelne celý rok sme si vymysleli záložný plán podnikania. Fitnescentrum od januára do júna. Na zvyšný polrok z toho urobíme kaviarničku s fantastickými smotanovými chesscakmi. V hesle: Hľadanie životnej rovnováhy – Jing a Jang. V našom prípade: Step a Ham.

Tak ženičky, čo na záver dodať. Len sa pekne držte (činky, spetera a iného športového náčinia). Tento rok to dáme!!!  Teda ja možno až od toho marca, keď sa trochu vyprázdnia posilky. Alebo možno počkám až do apríla, aby som to spojila rovno s tou rysovačkou do plaviek (nechce sa mi rysovať dva-krát). Ale dáme to!  Pevnú vôľu, zdravý rozum a pekné postavičky želám!

A ak by vám to s tým novoročným predsavzatím: „Od nového roka chudnem, alebo teda od tých Troch Kráľov“ nevyšlo. Nezúfajte. Ktoré novoročné predsavzatie funguje od januára? No predsa žiadne. Tak je potrebné ho posunúť na iný „sľubnejší“ mesiac. Moje predsavzatie na tento rok teda presúvam na december (v časovom strese viem dať lepší výkon) a znie  „Počas Vianoc 2015 nepriberiem!“  :)  A ak by nevyšiel ani ten december tak: "Sme také aké sme,  sme krásne aké sme." ;)