sobota 7. februára 2015

Novinky

Prešli ma všetky žarty. S nohami po kolená v snehu. Snehu bolo síce dosť, ale tento jav bol skôr spôsobený krátkosťou (aj krátkou kosťou)  mojich nôh. Tak som Vám dlho nepísala. Bez žartov ani na krok. V tom snehu tiež  bez kroku.  Tridsať cm snehu v našom hlavnom meste, projektovanom v bez-snehovom mode. O snehu a električkách a ani trolejbusoch projektant netušil. Podpis projektanta -  africký stážista.  Ak niečo fungovalo, bola to len náhoda. 

Najskôr som Vám chcela napísať niečo o plese. Dlho som na žiadnom, ale nebola. Netuším, či tam stále hrajú „Žltú rieku“ a iné moje obľúbené songy. Prišli ale novinky. Dve novinky. Mega novinky. Kamarát si „ufičal“ na homeopatikách a kamarátka rieši nové kozy. Myslím, že o tej druhej novinke chcete počuť skôr.
Novinka: kozy. Kamarátka sa  rozhodla, že aj keby uver na ne mala zobrať aj tak si ich kúpi :).  V hlave sa mi hneď rozvinula predstava ako stojí pri okienku v banke a rozhoduje sa či je to spotrebný úver, alebo leasing.  Ako ju pani pri okienku presviedča, že k tomu určite potrebuje poistenie. Čo ak sa jej tie kozy rozutekajú, a že či k ním nechce hneď aj podnikateľský účet. Na druhej strane okienka vidím úplne zreteľne kamarátku, ktorá jej razantným spôsobom vysvetľuje, že kozy nikam neutečú. Kam by predsa utekali ?  Práve naopak, tieto sa nezvyknú pohnúť z miesta ani pri opaľovaní na pláži. A že určite tie kozy nie sú na podnikateľské účely. Nechystá založiť ani salaš, ani obnoviť  činnosť v zaniknutom poľnohospodárskom družstve. Nakoľko na ne nedostala dotáciu, ani nezohnala investora, nejde o žiaden start-up. Chce ich proste v počte dva a tekutinou celej myšlienky nie je zdravé kozie mlieko ale 450 ml silikónu. Keď už úver, tak výhodný. Keď kozy, tak poriadne- štvorky. Neviem či to myslela ako súčet, alebo jednotlivo. Obdivujem ju za to a držím palce. Ja sa aktuálne bojím ísť aj k zubárovi, nie to k nejakému druhu chirurga, či do zoochovu.

Novinka: homeopatiká. Kamaráta prešiel zdravý trend.  Zacúval  a zastal na ňom. K narodeninám si ako darček vybral konzultáciu u homeopata. Z Homo sapiens konzu-man sa stal Homo sapiens bio-man. Nie, nie, nie je hipster.  Skôr tá vážnejšia diagnóza. Tridsať + + +. „Kristove roky“  -  s dramatickou zápletkou a očakávaním ako to skončí u neho. Krížom sa tento rok intenzívne vyhýba. Prežili sme celkom zábavný týždeň. Najskôr sa ma opýtal, čím sa mieša cesto. Potom, kde sa kupuje mäso.  Potom, či je jedno z ktorej strany rozkrája to kúpené mäso a či treba dať na panvicu skôr mäso, alebo olej. „Tu píšu: .... do ryži/krupov  sa pridajú koreniny. To mám ako tú ryžu a krúpy zmiešať?“  Kamarát je odborník na mnoho, ale varenie to nebude. Homeopatiká ale zabrali. Už u neho funguje homeo panika, zo všetkých kuchynských spotrebičov. Iné pozitíva z tých šiestich krabičiek "vylúhovaných peňazí za bylinné výťažky" zatiaľ nevidím, ak sa neráta zhorený steak ako jeho nová schopnosť - viem variť. Kríza tento "+ + + " vek. Aby som si začala dávať pozor. :)