piatok 29. januára 2016

Docestované!

8 rokom a 151 dní , 0 dní – PN, 99 služobných ciest do Košíc, 92   do Banskej Bystrice a 56 do Žiliny. 2148  hodín na cestách....  v hrubom,  bez všetkých zápch, prestupov a nešťastníkov, ktorí sa nám hodili pod vlak (bohužiaľ zažilo sa aj také). Záverečná. Docestované! Aspoň tu a teraz. Stovky ľudí, osudov, spoluprác, dohôd...  Desiatky projektov. Nostalgia ? Určite áno!  Chcieť už byť niekde inde? Tiež určite áno!  Zbalené mám už od pondelka. Ráno hľadám  15 minút veci. Fén na dne cestovnej tašky. Nevadí, dnes dám vlasy do gumičky, hlavne že mám zbalené! Večer zakopávam o krabice. Bože, ja už mám naozaj zbalené !!!!  Z mojich 4 zubných kefiek má ostať len jedna. Fúzia roka. Strach. Rešpekt. Odvaha....  Konečne!

Rozhodnuté, odklepnuté, docestované.  Odrátané túžobnejšie ako v detstve do Vianoc. Ešte raz sa vyspím a už je so mňa bratislavský bezdomovec. Pach tohto mesta mi už teraz chýba.... Blízkosť blízkych, mám ale už dávno  v debete. Rozhodnuté. Nespávať na gauči pri zapnutom televízore robí kruhy pod očami.... Make-up prestal zaberať.  Na dušu už dávno.

Nostalgia. Veci robené automaticky, automaticky už zanikajú.  Môcť tak povyberať tých pár hrozienok z koláča a odniesť si ich zo sebou....  a vyskladať úplnú mozaiku môjho malého dokonale nedokonalého sveta. 

Slová na rozlúčku. Miestami väčšia zábava ako sa môže zdať. Milé, príjemné niekedy určite vtipné ... 8 rokov niekoľkých dobrých spoluprác....  neskutočné.... Slovo ľudskosť, priateľstvo a profesionalita prevyšujú – červenám sa, ale je to príjemné- byť človekom sa vypláca.   Zlota bola tiež. Inak to nejde. Ale všetko zlé je na niečo dobré – keby bolo dobre balila by som sa určite na poslednú chvíľku. Takto to mám už vybavené.  Ale už teraz s úsmevom a najhorším želaním, ako zo seba viem dostať: Bodaj by ti karma účtovnícto robila. Lebo karma tá vie! Žiadne 3 semestre na univerzite a potom mami, oci zrušili nám školu. Keby mala karma vizitku, určite by na nej bolo: Ing. Karma PhD. Účtujem s červeným diplomom. Paradoxne nič iné zlé neželám... nech si každý žije v svojom obmedzenom svete ako chce....  ja mám docestované – zajtra cestujem J  Domov!

Držte mi palce a tie ďalšie blogy dáme už hádam aj klasiku J