streda 27. januára 2016

Márnosť šedivá

Márnosť šedivá! A tiež márnosť v každom odtieni, vrátane márnosti lososovej či márnosti lila s korálovým okrajom.   „Mňa asi trafí šľak.“  Ok, po hodinách jogy len taký menší šliačik, ale určite raz trafí.  Takto si neraz v duchu „hundrem“ nad životnými situáciami. Ešte som stále dosť málo odolná voči nástrahám „bežného dobroprajného sveta“ a aspoň na pár sekúnd ma dokážu stále „vylevitovať“  aspoň o pár cm nad zem a zhodiť do reality.  Dopad väčšinou na hubu, ale presne. „ Ja ti chcem len dobre!“  a „bum“ po egu, hrdosti či pocite príjemna. Nevadí.  Rada, pokarhanie či Ezopová bájka s hodnotnou umeleckou pointou sa predsa musí posunúť (v tradícii ústneho zachovania z generácie na generáciu). Veď  by sa Vám bez nej mohlo aj niečo stať. Napríklad, by Vás netrafil ten šľak, alebo by Vám mohlo byť aj fajn.

Najskôr Vám z najväčšej lásky vynadajú, skritizujú, ofrflú a vyjadria pocit nesúhlasu so všetkým. Málo pracuješ, veľa pracuješ. Nechodíš na dovolenky .... Málo zarábaš – určite si neschopná.... Veľa zarábaš, veď počkaj nebude to trvať večne... Veľa míňaš, málo míňaš..... Nemáš deti, si čudný..  Čo ty, ty sa nemáš na čo sťažovať.... Si zlá matka... Si zlý človek... Chudera bez chlapa... Zlé rozhodnutie..., zlý nápad..... Mne sa to podarilo lepšie, ja by som to nechcel to čo máš ani zadarmo, ja by som to urobil úplne inak....  Ja by som, Ja mám, Ja som.......  Ja to mám horšie, Ja to mám lepšie... Ešte že som ti poradil. Dobre som ti to zariadil..... Tie kvety v tej predzáhradke nemáš dobre vysadené :D  Do 10 sekúnd, prípadne s meškaním do 20,  sa cítite ako debil....

Možnosti sú potom len dve. Buď to necháte tak a snažíte sa zachytiť mimozemské vysielanie.  Tajne, ale o to silnejšie dúfate, že Vás unesú, mimo ZEM nad  všetku túto ľudskú ješitnosť, povýšenectvo a neskutočnú potrebu prezentovať sa.  Druhá možnosť je skúsiť argumentovať. Výsledok je vtedy ešte prekvapivejší.  Ste netolerantný a sebecký, opäť prekvapivo debil, ktorý nedokáže prijať dobre mienenú radu a ste naozaj zlý človek, lebo si nenecháte na seba kydať a nestojíte v pozore a to sa predsa nerobí a vlastne je to dôvod, aby sa dobrý radič za to aj urazil J. Parádička.

Márnosť svetská, tyrkysová. Čo s tým našim nedotknuteľným egom? Závisť, súťaživosť, neustáli pocit byť lepší.... Moje dieťa má lepšiu školu..... Naša sedačka bola drahšia... Kúpili sme lepší darček.... Tak toto, keď uvidia určite nám budú závidieť...   Ale viete čo ? Nech sa páči, ako sa Vám páči!  Robte hlavne čo sa Vám páči, ja to urobím rovnako, ale hlavne ma s tým neotravujte J  Moja inštruktorka jogy je super, okrem toho že má číslo na tých mimozemšťanov a tiež informácie, že ak nevieš ktorá je pravá strana (ruka), treba si na ňu dať prsteň, najlepšie snubný (v autoškole spolužiakom inštruktor kreslil bodky – asi na snubák bolo zavčasu) Alebo to mala byť ľavá ruka s tým prsteňom – už neviem :D – asi by mi to nepomohlo – zásnuby tým pádom môžem asi aj vypustiť.... Tak táto inštruktorka mi pomohla zohnať vlastnú „karimatku“   s nadpisom: Vstup zakázaný! Tu bývam ja! Odporúčam všetkým, ktorí svoje vlastné šťastie hľadajú v pocite poníženia tých ostatných, naozaj bomba vec!


Bez vyžiadaného pocitu vďačnosti  a obdivu s úctou k akejkoľvek práci a hodnotám dobra J a láskou k ľudom s ktorými je mi príjemne dnes dávam AMEN – tejto odchýlke v blogoch, ale nejako to tak proste vyšlo J MIER SVETU A HLAVNE VLASTNEJ DUŠI :D :D :D