nedeľa 28. februára 2016

Do mačky.


Nová cesta do práce. Paráda. Koľko som to už nejazdila aktívne. Hmmm, nejaký rôčik to už bude.  Do mačky.  Čo teraz ? Tak skúsim nejaký časový predstih. Hodina  ?   Chyba! Chytila som všetky ranné autobusy.  Jééééžiš Mááááária obiehať autobus.... oooo tak sa mi do toho nechcelo. Normálne som chcela, ísť za nimi..... no, ani pri mojom slimačom tempe sa to nedalo. Ďalší deň strategický prepočet a ľahká filozofia. Stojaci autobus sa obieha ľahšie ako idúci. Ťažká matematika a jednoduchý časový pokus. Vyšiel.  Pri správnom čase odchodu z domu viete dosiahnuť, že všetky autobusy idúce mojim smerov stoja na zástavke.  Vďaka vám všetky matematické a fyzikálne olympiády. Mali ste zmysel J (pozrieť autobusový grafikon, by bolo veľmi jednoduché – nekazte mi radosť)

Fúha, že semafor, do mačky. V našom kraji, aké prekvapivé. Prvý deň som si normálne dala tichšie rádio, aby som naň lepšie videla. A čo Vám budem hovoriť. Najlepšie vidíte, keď Vám rádio hrá na čísle 8 a basy sú na 3. Takú jasnú červenú ste ešte nevideli ako pri tejto kombinácii hlasitosti.

Doma ťažká podpora. Zaparkuj tak, že precúvaš celý dvor a ešte odboč do pravého uhla. Nech sa naučíš. Čo Vám poviem. Do mačky!  Po prvom dni susedovci neparkujú pred domom, ale pekne vo dvore.  Oni ma podporili J Ďakujem.

Vďaka môjmu nesmelému prvému šoférskemu týždňu mám ale nového skvelého kamoša. Pána, ktorý čistí naše podzemné parkovisko na takom malom vozíku. Vždy, keď ma vidí vchádzať urobí osmičku, preswiftuje k môjmu parkovaciemu miestu, zastane a už mi rukami máva akú mám medzeru od steny ku ktorej parkujem.  Ako mi tento pán robí deň – to je neskutočné J .

Inšpirácia a motivácia je dôležitá. Vo všetkom. Mojou najväčšou bola pani, ktorá zastala pri parkovacom automate na lístky do podzemnej garáže, tak že vystúpila z auta, zavrela dvere, urobila 2 kroky, vytlačila si lístok, urobila 2 kroky späť, otvorila si dvere, nasadla a NAŠTARTOVALA auto . Motivácia ako hrom, do tej mačky.

Tak, ale do tej mačky, normálne to začalo fungovať. Už to ide šupom:  Jeden „Maťko“ podradenie, druhý „Maťko“, rovinka a pre zmenu „Juro“, ďalšie podradenie, druhý „Juro“, semafor a som v práci. Pre neznalosť problematiky a cesty –  „Maťko“ – sused kandidujúci do parlamentných volieb visiaci na billboarde 2 ks a Juro náš nový mobilný operátor, tiež 2 ks. Obom odvážnym mladíkom držím palce. Snáď mi ich tak skoro neprelepia (nie, nehovorte mi že voľby sú už budúci víkend  - do tej mačky!).

PS: V novej práci, nové veci, noví ľudia, nové vety. Učím sa. Už aj niečo viem. DO MAČKY. Do mačky, tuším sa mi u nich páči J