nedeľa 21. augusta 2016

Tažko povrchný.

Ťažké obdobie, keď žene, ohŕňajúcej nosom nad výpredajmi  zrazu chýbajú plné vešiačiky a 3 nákupné centra v dosahu 15 minút. To sa mi kedy stalo? Panebože, aké kacírske myšlienky.  Jááj márnosť ženská, módna, povrchná.  Celé zle, keď vám konzumný život zaklope na šatník a povie: „ Zlatá moja núdza je. Handričky sa ti pomíňali,  sukničky vydrali, blúzočky mimo trend ostali.“  Pre pána Jána  a aj pre pána  Jozefa, pre všetých by bolo veru lepšie niečo pekné keby si si kúpila."

Celá vystrašená, baletím krokom som hneď natančila do obchodu. Núdza, núdza. Obľúbená značka, ďaleko vo svete. Venujem tichú spomienku jej pamiatke. Tak ale  núdza je veru presvedčivá. „Ber tie jedny gate, ktoré navlečieš na zadok a páľ odtiaľto.“ Najskôr som pálila bez gatí, ale núdza zapípala pri východe  s ťažkou výčitkou –neoklameš blížneho svojho, ani pána Jána, ani pána Jozefa! Gate som teda kúpila. Na bločku kondolencia „NAKUPOVANIE U NAS VÁM PRIDÁVA ROKY AJ KILÁ. TEŠIME SA NA VAŠU ĎALŠIU NAVŠTEVU“  Tak ale čo neurobíš pre pána Jána a pre pána Jozefa, aj tak sú to postarší páni, snáď ocenia.  Ja testujem ďalší obchod a dohováram mojej shoppingovej karme, že nech mi odpustí moju doterajšiu nakupovaciu ľahkovážnosť a že už si budem rýchlo vyberať, len nech mi neskrýva moje konfekčné veľkosti a pekné veci.

Od zajtra Cuky Luky asi v obmedzenom režime.  Síce majú na mňa parádny vplyv. Stále, by som chcela byť len na parádu, ale musím si shoppingovú karmu udobriť.  Hmm, za ofrflávanie Vittoniek sa asi s novým zimným kabátom môžem túto zimu rozlúčiť........  Snáď bude karma milostivá.... a zima mierna.