streda 19. apríla 2017

Nestihla som Veľkú noc, ale mám NOVINKYChcela som vám pôvodne zaželať krásne sviatky, ale myslím že som to už nestihla. Napriek tomu verím, že ste ich mali príjemné a presne podľa vašich predstáv. V správnom pomere, „nakúpené“,  napečené, poriadené  aj zriadené a hlavne krásne.

Ja som taký trošku veľkonočný skeptik, tak ešte fajn, že som vám ich  teda neželala. Čo ja vám viem o týchto sviatkoch v mojom živote napísať je v podstate, to že mám fóbiu z pečených cukrových barančekov. Do dnešného dňa som videla asi dvoch, ktorých som sa na smrť nebála.  Ostatní sú mojou veľkouNOČNOU morou a naozaj im nerozumiem. Roztečené čokoládové oči, prípadne lentilkové. Nezachráni to ani veľká červená mašľa, iba ak by bola taká cez  krabicu v ktorej by bol ten baranček zabalený.

Tiež sa bojím aj čudných žltých chlpatých kuriatok ktoré majú nalepovacie očká, ktoré nikdy neboli na správnom mieste a vyzerali ako niektorí kúpači v poobedňajších hodinách. V podstate tých sa vlastne nebojím, tých mi je vždy ľúto. Občas ich aj kúpim. Naozaj z tej ľútosti. Nechcem aby v obchode ostali samé, lebo tie by si naozaj nikto nekúpil.

No a moju záverečnú gastronomickú veľkoMOCNÚ bodku tvoria určite vajíčkové kuriatka so žĺtkovou plnkou. Hlavne tie trochu roztečené ideálne s očkami z korenia a zobáčikom z mrkvy. To si hovorím, že ešte šťastie, že kúpači z domu do domu občas trošku z toľkého oblievania majú taký hmlistý pohľad a tak majú tie kuriatka šancu, že ich aj niekto zje. Naivná som, však ? :) 

Ešte som vám chcela spomenúť celú nezmyselnosť tohto zvyku, ktorá prežíva asi hlavne, že páni si na tento deň nezvyknú pamätať a dámy sa nadýchajú tak kvalitného „matrošu“ vzniknutého z neskutočnej kombinácie voňaviek, že tiež im tie sviatky vlastne prídu ako parááádne. Ale nebudem súdiť, už len to že sused dokáže navštíviť suseda mi príde v dnešnej dobe ako  parááádne (a to úprimne bez otupenia čuchových zmyslov). 

Ale iné som chcela. Onéé, toto.  Nie, nie aktuálne aprílové sneženie to nie je. Aj keď som už na to čítala aj dobré ženské ohlasy.  Predĺžená doba na rysovanie do plaviek.  Hold aj tu budem asi opäť raz výnimkou a tento rok tak najskôr narysujem pôdorys detskej izby J ako tie plavky. Ale ani toto som nechcela.  Len, že som pre Vás pripravila taký menší upgrade blogu a tiež FB skupinu. Stačí dať do vyhľadávača na FB: Kávičkový blog a dať like. Nech vás čitateľov mám na inom mieste, bez obmedzovania nečítania chcených (google štatistiky mi hovoria, že vás - čitateľov mám, tak teda hádam bude dáky like J). A veru bude aj novinka (ešte chvíľku intenzívne písaná do šuflíka).
                                                              Tento je ten správny Kávičkový blog :)