utorok 23. mája 2017

Časť 11: Tehotenské spojenectváTehotenstvo naozaj spája. Ako nie len toho budúceho tatu s tou mamou do tej rodiny, samozrejme pred tým ešte aj trošku inak.  Tehotenstvo spája aj tak celkove a asi najviac spájajú všetky tehotenské príznaky a všetky tehotenské prúsery a prúseriký.  Prvo očakávajúce mamičky hneď trošku pookrejú pri správe, že to čo sa deje  sa nedeje len u nich, ale aj u susedov.  Príjemné spojenectvá. Joj ako je vám hneď na tej duši o trochu ľahšie, že neumierate, len ste rovnako tehotná ako kamarátka, spolužiačka, susedka. Tie mamičko fórové priateľstvá, zatiaľ stále intenzívne obchádzam.  A tie rozsvietené očká už mamičiek, ktoré na vás s úsmevom začnú pozerať, keď vás vidia bledé, odkrvené s čiernymi kruhmi pod očami. V ich  očiach im môžete vidieť celý film ich spomienok na tehotenstvo.  A ten ich úsmev sa stále zväčšuje, lebo ONY vedia čo príde, ONY vedia, že je to už normálne, ONY vedia že to čo vás zaskočilo prvý trimester je v podstate len začiatok.... ONY TO NAOZAJ VEDIA a ak nevedia všetko, vedia PODSTATNE VIAC NEŽ VIETE VY!!!. A tu sa pýtam, dokelu a prečo ste nám to NEPOVEDALI?????!!!!! Prečo sa prvorodičkám všetko tají? HALLLLOOOO!!!!!!

Prečo v každej reklame je tehotenstvo také krásne, úsmevné, dojímavé....  Budúci oteckovia budúce mamičky držia šťastne za ruku, krémujú im tak krásne tehotenské brušká (strie sa na fotkách dajú vyretušovať, naozaj... a áno strie naozaj existujú!). A v skutočnosti tí oteckovia s  tých mega zväčšujúcich brušiek  sú ešte viac mimo než ste vy a boja sa vás aj dotknúť, nie to niečo nakrémovať. Keď vás vidia prvý krát zohnutú nad záchodovou misou, dostanú taký šok, že  hneď keď s tou misou skončíte, presuniete sa na ich kriesenie. Áno tehotenstvo je malý zázrak a že vo vás rastie malý človiečik je niečo neskutočné. NESKUTOČNÉ!!!!! 

Tiež je to ale úplne niečo iné, než ste si pri plánovanom rodičovstve predstavovali. Ako na to, že si spokojne počas deviatich mesiacov popíjate tehotenský čajík s vyloženými nohami, s rukami prehrňajúcimi stránky mamičkovských časopisov a úsmevom, rýchlo zabudnite. Ale rýchlo. Šprintom!!!  OK, niektoré mamičky majú šťastie a dva týždne pred pôrodom si to valia cez päť poschodí v desať centimetrových šteklíkoch do práce, v ruke s čerstvým šalátikom a „frešíkom“, lebo vedia udržať svoje chute pod zdravou kontrolou, sú krásne upravené a tehotenské oblečenie im dodáva ešte väčší šmrnc než to do ktorého sa zmestili pred tehotenstvom a páčia sa sami sebe viac než kedykoľvek pred tým a počas celého tehotenstva ani raz neplakali a sú len šťastné.  KLAMEM VÁS, AKO KLAMÚ NÁS PRVORODIČKY.  Minimálne sa mi žiadna taká mamina neozvala.  Ale vraj sa môže stať aj to :). Tak dúfajte vy ktoré to ešte máte pred sebou. Ja už dúfam menej. 

Viete ja už mám tie tehotenské SPOJENECTVÁ a mne už keď sa z toho vycúvať nedá (už ani náhodou) viem aj o tehotenskom slintaní, o precitlivelosti nielen v srdci a hlave ale aj v prsníkoch, že tak krásny odtieň svojej pokožky nedosiahnete pri žiadnom opaľovaní, ako sa objaví na niektorých ženských partiách počas tehotenstva, tiež viem o najkreatívnejšej kombinácií chutí a to nie len gastro produktov, tiež že ak ste mali medzery v anatómii ľudského tela, určite budete vedieť, kde už máte kríže, močový mechúr, podbruško, rebrá... bolesť vám ich lokalizuje úplne presne, už viem že pri neustálom nočnom chodení „na malú“ vás niekedy napadne, si zobrať ten vankúš s tým paplónom na tú toaletu a ostať spať tam, príde vám to viac pohodlnejšie než vstať deväťdesiať deväť krát za noc a viem aj to, že zvracať sa dá nielen z jedla ale aj z vôňo-smradu, tiež mi povedali že to tam dole máme tak rozhádzané, že by sa to dalo prirovnať k Noemovej arche – vraj tam nájdete minimálne rovnaký počet druhov „všetkého“ ako na tej arche, viem že tehotné ženy používajú v protidrogovej jednotke miesto stopovacieho psa (ale to je tajné, neprezraďte ma, že som vám to prezradila) a tiež viem o každom milimetri strachu, ktorý prežívate pri každom vyšetrení, pri každom čakaní na výsledky, viem o bolesti a nie tej fyzickej, ktorú by som najradšej každej mamičke zrušila. Bohužiaľ viem, že veta: na tehotenstvo sa neumiera neplatí (a to najbolestivejšie ako sa dá...) a možno práve to mi dodáva túto čudnú silu a neskutočný nadhľad, ktorým sa snažím napriek vážnosti celej situácie, brať to viac s humorom mne vlastným. Hlavne sa nezblázniť, ostať nohami na zemi, vychutnať si tých pár sladkých hrozienok z tehotenského koláča, nevymeniť mozog za marketinové ilúzie tehotenského sveta a napriek strachu sa tešiť a zabávať aj nad tou záchodovou misou. Stále môže byť totiž horšie.  Viete, mne tie spojenectvá posunuli informáciu aj čo bude potom. To vám ešte ale neprezradím, aby ste vy prvorodičky neboli na váš aktuálny mesiac tehotenstva veľmi „premúdrelé“ (sradníkujem, pekne postupne- hádam mi neprestanete čítať blog  v 11 časti).  Ale jeden odkaz určite odovzdávam. Máme si toto obdobie UŽÍVAŤ ako to len  ide, lebo je naozaj krásne !!!  :)  Áno, užívať a už si prestaňte predstavovať tú grcku, ktorú niekedy máte aj v nose – UŽÍVAŤ, ODDYCHOVAŤ A VYCHUTNÁVAŤ! 

Neviem či si rozumieme, myslím tak celkovo, hlavne vy mojim blogom..  Rozumieme?  Ak áno, tak ideme ďalej objavovať krásy tehotenstva spoločne.  Už aj s tými mojimi budúco mamičkovskými a mamičkovskými SPOJENECTVAMI v ktorých sa už konečne o všetkom dozvedám tú pravdu, pravdúcu. A ak máte nejakú v zálohe aj vy moje maminy/búdúce maminy, šupnite mi ju do správy a ja ju určite budem šíííííriiiiiiť tým budúcim maminam v hesle: „Moja zlatá, vieš ty ako fučí slon? Nie? Tak šup do ZOO, kým tam ešte vládzeš zájsť a trénuj, ono sa ti to určite zíde“  Alebo:  „Moja krásna, vieš kde chodia spávať veľryby? Nie? No predsa do obývačky na gauč nad ránom, keď sa v tej posteli otočili miliónty prvý krát a stále si nenašli tú správnu polohu“   Alebo pokojne aj:  „Bola som, otehotnela som,  prešlo deväť mesiacov,  porodila som a išla som krásna domov s najzlatším bábätkom.“  


PS: ďakujem, za vaše „správičky“ na základe tohto blogu. Juj ako ma vedia potešiť. 
Ľudkovia moji, nezabúdajte tiež, že ja si v týchto blogoch neuveriteľne vymýšľam :). INTRO k tomuto blogu nájdete TU.