pondelok 12. júna 2017

Časť 16: Tehotenské hormónyOdolávala som dlho. Predlho. Žiaden nárek nad zajačikom, ktorému ukradli mrkvičku. Dokonca som mohla pozerať aj tú rozprávku, práve kde ten zajačik kradol kapustu vĺčikovi. Každý deň jednu kapustu zo siedmich v ohradenej záhradke (čudný večerníček). Nedojímali ma ani kojenecké fľaštičky, i keď pri ponožtičkách som už mierne začala cítiť možný problém. Ten môj chlap ma vytáčal rovnako často ako doteraz. Teda dennodenne. Inzerát darujem za odvoz som mu zverejňovala tiež rovnako intenzívne.  Ostalo to aj v približne rovnakej 28 dňovej perióde. 


Prvým varovaním bolo, keď som stála v kvetinovej záhrade so založenými rukami a konštatovala, že budem potrebovať „HNOJIVKO NA TUJKY“. Rodinným príslušníkom tento slovník hneď udrel do ucha a čudne na mňa pozreli. Bolo nutné teda konať. Ako liečbu som použila rýchli, veľmi rýchly náhľad do nejakého detského fóra. Po prečítaní pár viet zložených čisto zo zdrobneliniek a pre mňa najviac odstašujúceho výrazu „SNAŽILKY“ (nie zmyslom ale označením) som sa rýchlo dostala opäť do verbálneho normálu. Uff, ale zľakla som sa teda poriadne. 


Môj prvý nárek prišiel až na začiatku šiesteho mesiaca.  Len tak z nenazdajky. Prerevala som celý večer. Dôvod? Obrovský! Rozbili mi pohárik z obľúbenej sady. A ja som nemohla zniesť, že jeden pohárik ostane bez pára. Veď každý musí mať niekoho. A on bude chudák sám. Neskutočný príbeh pretrhnutého puta. Bol to silný týždeň. Rozbili mi aj druhý pohárik. Našťastie z rovnakej sady. Brala som to ako znamenie, že naozaj tie poháriky mali puto a jeden bez druhého nemohol žiť. Jasné dôvod poplakať si ešte jeden večer nad ich milostným, dojímavým príbehom lásky.


Jáááj more.  Široké more. To najširšie more, plné tehotenských hormónov. Denno denne vás opíjajú. V stredajšie a piatkové večery na mol. Tie hormóny asi poznajú vysokoškolský harmonogram párty bitiek (nitriansky) medzi mozgovými bunkami a alkoholom a majú rovnaký výsledok. Ste na mol opitý, s charakteristikou vzlykajúceho opilca. Žiaden filozof, žiaden superman. Vzlykajúci maznáčik, ktorý pustí nejednu slzu najčastejšie pre doteraz najväčšiu, životnú, nešťastnú, lásku, ktorej meno si ráno nepamätá. Na druhý deň stojíte pred oknom s menšou výzvou. Zaostriť cez to okno aspoň na jednu spomienku včerajšieho dojemného večera. Stále rovnako ako to tehotenstvo.   Ráno netušíte, že ste večer plakali a už vôbec netušíte prečo. Občas vám krivdí celý svet, občas vás nehnevá tá čudná vyrážka, ktorú si objavíte na tvári, občas vás naserká tá „naparená“ brokolica (protiva namyslená) a je vám ľúto potápajúcich sa rezancov v polievke. Je vám tiež ľúto prepínať televízor, lebo tým vlastne skáčete ľuďom do reči. Niekedy vás nahnevá, že vám osud nedoprial vyskladať meno vášho Maličkánika v paradajkovej písmenkovej polievke. A ako veľmi vás vie vytočiť, že s parádnym obrázkom majú presne tie body, ktoré sú v opačnom odtieni, než ho potrebujete. Proste neskutočné zlé dni. 


Obrázky detí po určitom tehotenskom týždni tiež určite nepozerajte. Všetky sú vaše malé ňuňu. ALE naozaj sa to všetko dá zvládnuť. Má to veľmi jednoduché pravidlá: keď vás tento pocit chytí vyhnite sa vždy svojim najbližším, hlavne partnerovi. Ak sa vám to nepodarí určite sa s ním nezačnite rozprávať! Určite určito ani jedno slovko! Jeho reálny a pragmatický pohľad na svet vás môže totiž rozplakať na veľmi, veľmi dlho. Pokojne aj do pôrodu. Ako nedá sa zaručiť, že vám ani po verbálnej optimalizácii slovníka z neho nevyletia výrazy ako: obedík, peniažky, košieľka, či buvinkanie, ale sú tak silné, že si ich isto iste všimnete a nebojte prekvapia vás samotných tak, že do pár sekúnd vytriezviete.  Určite si ale vychutnajte ňuňu náladičky na sone a tiež pri každom pohybe  vášho malého ňuňu vo vašom brušku..... (ok úplne pri každom nie, ono sa to časom totiž zmení na menšie zemestrasenie :)) NAJKRAJŠIE, NAJKRAJŠIE ČO V ŽIVOTE ZAŽIJETE a STOJÍ TO URČITE AJ ZA TIE DOJEMNÉ  a určite opodstatnené slzy :) !

PS: Srdiečka moje zlatulinké, viete čo vám chcem z lásočky napísinkať?  No to čo stále. Že si jednoducho, racionálno vzdialene, neurčito, s pravdepodobnosťou blížiacou sa nule a optimisticko- sarkasticky vymýšľam, ale z celého toho môjho rozumčeku :)  Posielam tiež cmuk :)