utorok 20. júna 2017

Časť 18 a 19


Časť 18: Ďalšia návšteva u lekára 

U lekára to začínalo byť už také domácke. Tak systematickú ordináciu som dávno nevidela. Prvý krát, keď na mňa sestrička spustila: tu máte termín na odber krvi na ten sa neobjednáva, ďalší termín poradne, ďalší termín sona. Sem si prineste uterák a sem moč. Tu riešime váhu a tlak.  Toto je tiež na konkrétny čas, toto sa čaká.  Tu nejedzte, tu  ale veľa pite. Tento papier odnieste tam, tento hentam  potom vám dám ďalšie. Ale nepomýľte sa  tí už nesídlia na tej ulici, ale sa presťahovali hentamtam. Úplne jasné. Teraz už určite. Aj prvý krát. Nebojte. Len prvý krát občas odchádza sluch pri lekárovej vete: sestrička vypíšte pacientke tehotenskú knižku. To pár sekúnd nevidíte, nepočujete, len sa usmievate. Na otázku sestričky, či ste prvorodička odpovedáte: „ Áno, asi je to na mne vidieť, čo?“  Vám tá systematická sestrička odpovie: „Ani nie, len vám to chcem ešte dopísať do tej tehotenskej knižky.“  A ste opäť v normále. Prvá tehotenská knižka, je proste prvá.  


Na dnešné sono som sa tešila. Na každé sono sa tešíte. A to keď vám „doplne“, že tie soná máte počas tehotenstva len štyri. Aspoň tak to čítate v tehotenskej knižke, ktorú beriete do rúk hneď, keď vám prvý rozostup medzi sonami urobia na mesiac a pol.  Pochytí vás také zúfalstvo, že máte chuť do tej tehotenskej knižky dorobiť pár ďalších kloniek a ak nie tam tak minimálne na lekárové dvere hneď pod: „potvrdenie pre zamestnávateľa“ ako časť: „ bonusové sono pre prvorodičky “, v cene „nechám lekára na žive, inak ak sa na moje ňuňu nepozrieme asi neprežije (srandujem, určite prežije, veď on sa snaží vlastne o moje prežitie :) ).“


Tento krát som sa  na to sono tešila ešte špeciálnejšie. Bola šanca, že sa už konečne dozvieme či sa to malé pomamilo, alebo potatilo. Samozrejme od samého nadšenia som to už tri týždne dopredu všetkým rozprávate. Normálne si k tomu vymyslíte symboliku a krásne vám to všetko so všetkým emočne zapadá. Čo to bude sa dozvieme na narodeniny Maličkánikovho bratranca. Krááásne! V rodine urobíte také očakávanie, že obom maminám, je tak trochu jedno či sa to TATO dozvie ako prvý.  Ako obe mi súhlasne hovorili, že mal by to vedieť určite prvý, ale jemu vlastne stačí poslať sms, veď ani jedna predsa nevydrží čakať do jeho príchodu z práce, keď si už pre to nezobral predsa tú dovolenku. Zlaté boli. 


Tak to dlho očakávané sono, dopadlo parádne. Náš Maličkánik bude pohoďák a asi tatov parťák.  Už teraz vidím, že prepis génov z tejto strany prebehol a už je tam nejaká tá povahová črta :).  Maličkánik na sone si pekne lebedil dole hlavičku, zadočkom do monitoru a aby to bolo na najväčšiu fajnotku nožičky prekrížené.  Si z nás (alebo so mňa) doslova urobil „prdel“.  Prdel na celý monitor! No neľúbte ho :) keď je tak jednoznačne váš! S celým vašim zmyslom pre humor a srandičky. Lekár bol tiež parťák, ale ešte neviem presne s kým. Pozrel  na mňa a s úsmevom mi hovorí: nebojte mamička, pri pôrode vám to povieme 100 %. Keby on vedel aké prvorodičkovské traumy s výbavičkou ja mám, asi by mu do smiechu nebolo. To už by sa asi rehotal úplne. Hodinu som rozposielala správy, všetkým tým čo som nasľubovala info o pohlavý. Hodinu!!!! Padli moje všetky symboliky a parádne zhody. Na to, že som už mala vymyslený aj symbolický a emočný termín pôrodu pre toho nášho Maličkánika dokonca aj dve verzie (na výber boli jedne okrúhle rodinné narodeniny a prehodenie dňa a mesiaca pri narodení opäť jeho malého bratranca) som už pomaly zabúdala.... 


Neskôr som sa ale rozhodla, že to by nebola záhada, ktorú by som nevyriešila a do pár sekúnd som už pred sebou mala youtubové video s testom na pohlavie bábätka. Bolo to jednoduché. Stačilo očúrať sódu bikarbónu. Ako hanba nehanba, zvedavosť nad zvedavoť  očúrala som.  A ja to už teda viem.  Partnerovi som to jasné nepovedala. Neveril fungovaniu tehotenského testu, tak neviem či by sa spoľahol na sódu bikarbónu. Tú by som ani reklamovať nemohla. Prepáčte tá sóda nevhodne pení pri robení testu pohlavia, poprosím vás o vrátenie peňazí. 


Potom mi ale docvaklo, že by predsa len bolo asi vhodné vymyslieť len tak pre istotu aj to chlapčenské meno.....  My ho totiž stáááále nemáme.Časť 19: Priletel k nám bocianDoma nám na dvore pristal bocian. Najskôr takmer na kapote auta, ale potom si to našťastie rozmyslel a dobrzdil na trávniku. Kaskadér. Asi videl môj veľavravný pohľad, že ak sa nechce seriózne voziť tým autom, nech to ani neskúša. A že nech zabudne, že mu ho bez vodičáku požičiam, maximálne ho preveziem ja a o to asi nemal záujem (a to by som mu aj rádio pustila).  Hovorím mu: „Vitaj kamoš, kde si sa flákal? Ha? Ako prísť k nám v potvrdenom piatom mesiaci, to je už také na istotku, nezdá sa ti? Trochu mi zaváňaš kurzom poisťovacieho agenta: „Dobrý deň naša poisťovňa je lídrom na trhu. Poistíme vám úplne všetko. Hmm... Máte doma zápalky a pravidelne ich kupujete? Tak to v tom prípade, za žiadnych okolností nevieme nájsť nejakú možnosť pripoistiť sa proti požiaru, ale odporúčam vám poistiť sa proti erupcii sopky. To sa oplatí a teraz to máme aj v akcii.  Prekonali ste zápal pľúc,  je nám to naozaj ľúto ale na tuberkulózu vás nepoistíme, ani proti obezite, ani cukrovke, ale viem vám ponúknuť super poistenie pre vášho manžela - proti tehotenstvu. Všetkých mužov po 30 vieme veľmi výhodne poistiť, ak by jeho maternica bola oplodnená vyplatíme vám kráľovské odškodné. Pokojne nás odporučte aj starému otcovi.“ Ale aby som im nekrivdila, neuveriteľné ale poznám aj milých poisťovacích agentov.  Späť ale k bocianovi. Ignoroval normálne všetky moje otázky a bez vysvetlenia o meškaní sa špacíroval po tom trávniku a klepotal si tým dlhým zobákom.  Môj pokus číslo dva: „Tak ešte raz kamoško, meškáš, nespustíš do komína ani varovné pierko a vykašleš sa ešte aj na doručenie. Patrí sa to? Toto má byť tvoj zodpovedný prístup podpory plánovaného rodičovstva?  No veď počkaj, keď ťa popriem a Maličkánikovi poviem namiesto o bocianoch o včielkach. Šalalalala! Nebudeš si ti so mňa robiť srandičky!“ :)

PS: Ľudkovia moji, nezabúdajte tiež, že ja si v týchto blogoch neuveriteľne vymýšľam :). INTRO k tomuto blogu nájdete TU.