pondelok 26. júna 2017

Časť 20 a 21

Časť 20: Bábätko všetko počuje


Konečneee som sa dopracovala k obdobiu, kedy bábätko začína počuť vonkajší svet a zachytáva náš hlas. Osemnásty až dvadsiaty tretí týždeň tehotenstva jupíí.  Na rozprávanie sa  s mojim neustále sa zväčšujúcim bruchom som odvahu ešte nenabrala. Nechtiac som si asi nejaké tie ňuňu tehotenské hormóny vyzvracala. Ale verím, že príde aj na to. Hneď ako Maličkánikovi zmeníme meno. Stále sme ešte v očakávaní toho sona.  V hlave mi to celkom už aj ide, len nahnúť sa nad to moje veľké brucho mi príde ešte zvláštne aj keď odkaz určite už pre neho mám: „Hej ty loptošo (neurčitý rod, chápete), tuším sa ti v tom brušku páči. Zábavy tam máš celkom slušne. Rád robíš kotrmelce a tuším ti tam nejaký kuriér doručil aj trampolínu. Pekne sa teda vyšanti kým môžeš. Lebo potom, keď k nám prídeš, celý najbližší polrok  cez deň a hlavne cez noc totiž spíš. Vieš? Tak už vieš! :)“    

Opäť sa vo mne prebudila „uvedomelejšia“ mater a začala som si všímať čo ten náš Maličkánik cez ten náš svet vníma.  Vyskladané to bude mať parádne. V utorky, štvrtky a soboty o 9:00 bude od nás určite pýtať čerstvý rožok. Snáď ten pán, ktorý nám rozváža čerstvé pečivo až pred dom v týchto termínoch a ako info, že je tu spustí svoju HLASNÚ ZVUČKU (tralali, tralali, tralali - pokojne si zaspievajte Family frost z dávnejšej doby)  neprestane chodiť. Alebo radšej prestane? Ak mi ho bude budiť tak bude mať po rožkoch a aj celom rožkovom business-e. To je jasné. 

Tiež bude poznať všetky hity dedinského futbalového družstva (bývame tak blízko ihriska, že   sa to nedá nepočuť).  Slová pesničky „Zelená je tráva, futbal to je hra“ pozná na 100 %. Celé moje detstvo mi to spieval futbalový rozhlas a teraz po 17 rokoch môjho návratu domov na tom vyrastie tuším aj náš Maličkánik. Paráda. Občas rozmýšľam či to púšťajú z magnetofónovej kazety, alebo platne. Lebo toto určite na modernejšom nosiči nemôžu mať. Na rovnaký počet percent bude poznať aj pesničku ani za pána netuším ako sa volá a od koho je, ale spieva sa v nej, že chlap si nejakú ženu nevzal za ženu čo ho vraj mrzí  a ide denne aj niekoľko krát z nášho dedinského rozhlasu. No nedalo mi . Šalalala. Shazam ju ale pozná. Šalalala.  Mali ste ma vidieť ako naháňam kvalitný zvuk z detinského rozhlasu – celkom fuška, pri tom jeho šušťaní. Ale Shazam to dal. Je to macher.  Chinaski – Každý ráno!!!  Snáď keď to bude baba nevyrastie z nej veľmi veľká, priam naivná romantička, inak výber chválim a mohli by to trochu pozmeniť aj na tom ihrisku. Napríklad postupne by mohli prejsť na Spievankovo, alebo tak dáko. Myslím, že  Oléé, olééé, oléé "vyhrajeme"  je dosť ich žánru podobné.   

Tiež bude poznať starkú Marku a vetu „Dnes som na omši  nič nepočula.“ Tatov hlas neviem či bude veľmi poznať.  Toho si asi prvé mesiace bude pliesť so Sheldom Cooperom z Big Bang Theory.  Mám teda také podozrenie. Toho ako mužského zástupcu domácnosti počuje tuším častejšie sa mu prihovárať.  Rozdiel medzi autom, formulou a motorkou ale určite dá ľavou zadnou a podľa mňa trafí podľa zvuku motora aj značku auta. Toľko testovacích relácií, koľko má už náš Maličkánik napozeraných, by v inom tehotenstve zažiť určite nemohol, len u nás. Tiež sa trochu bojím, že bude mať český prízvuk a k jeho prvým slovám bude patriť „ Jak sa to delá? A  „Priskižice“  (hneď druhý najsledovanejší program po tom motošportovom.)    Mňa si  s Penny určite nepopletie. Hysterické frflanie, že kto opäť zašpinil tú dlážku veď som ju umývala pred hodinou  bude dosť zreteľné. Tu sa moje tehotenské hormóny prejavujú neskutočne.  A ten tón hlasu bude pre neho známi len keď sa na mňa pozrie nie, že ešte prehovorím. Už teraz sa určite učí chodiť  desať cm nad dlážkou, aby ma potešil (ani tehotenstvo nezmenilo moju naivitu :) ).   

Nemusíte sa ale báť, počúva aj iný žáner. Pípnutie sms, masangera a budíka. Pozná Simu, Siu,  Ed Sheerana (toho má neskutočné rád o tom bude celý blog), EKD aj Lieskovského a určite aj iné. Z vážnej hudby  vie rozlíšiť Bethovena od Mozarta. Ale to len z jedného počutia a aj to v cukrárni, keď si pani pýtala  Bethovenové gule (jednu na tanierik a dve zabaliť). Slečna ktorá obsluhovala bola neskutočný charakter a prácu so zákazníkom mala zvládnutú. S úsmevom jej povedala, že tie sa už vypredali, ale že jej vie ponúknuť  Mozartove, že sú asi aj väčšie a chutia rovnako dobre ak nie lepšie :) .Časť 21: Začiatok šiesteho mesiac a mne je stále zle.


Haloo je začiatok 6 mesiaca a mne je stále zle! Nastala nejaká chyba v spojení! Chcem to reklamovať. Celé tehotenstvo chcem reklamovať. Niekde sa stala chyba a je to nejaké pokazené. Môj pôvodný plán bol maximálna aktivita s najvyšším pracovným vyťažením končiacim týždeň pred pôrodom.  Naivka :)  Niekto to celé pomiešal. Ako ale už ma to trochu aj jeduje. Všade čítam: 6 mesiac -práve prežívate najkrajšie obdobie tehotenstva. Počiatočné nevoľnosti ustúpili a teraz si môžete naplno vychutnávať všetky príjemné pocity budúcej mamičky. Hallllloooo ešte raz! Nefunguje to! Stále je to akési pokazené! Ja stále zvraciam a miestami sa mi už s toho chce aj „cvrknúť“. Nie s toľkej radosti a srandy, ale so stále zväčšujúceho sa bruška, ktoré pekne tlačí na mechúr. Ak by sa to niekomu pri tom zvracaní podarilo, ako nečudovala by som sa. 

Záha ma páli už aj od pozretia na niektoré potraviny, tlak si robí so mnou čo chce, točí sa mi hlava, je mi mdlo, spavá nemoc cez deň funguje, v noci sa ale na oplátku točím ako kura na grile a ani za svet si neviem nájsť tú správnu polohu, začala som dychčať ako bernardín, ruky sa mi trasú ako starému alkoholikovi, nohy mi tŕpnu a sú opuchnuté, začínam pozorovať zvýraznené žilky. Celé telo rastie – zvlášť niektoré partie. Ideál na sexi výstrihy, len v kombinácii s tým bruškom to úplne sexi nie je. Oči s čiernymi monoklami intenzita úrovne číslo sedem, keď tie oči zavriem vidím svetlo, otvorím oči a snežia na mňa čierne machule a o najnovších novinkách i keď som chcela byť k vám teda ohľadne krás tehotenstva otvorená vám teda radšej nenapíšem, lebo to už je aj na môj nadhľad veľa. Od lekára som opäť dostala niekoľko krabičiek čípkov a vlastne si začínam užívať tehotenstvo level 2. 

Všetko normálne a bežné veci, také klasické tehotenské. Ale prečo je ich stále toľko a v NAJKRAJŠOM OBDOBÍ TEHOTENSTVA? Ja to ale dám! Dalo to veľa mám a kým je zle len mne a všetky testy a bábätko sú v poriadku je to vlastne v poriadku. Ešte že som si vymyslela ten blog a môžem si trochu popindíkovať :)  Soráč. Nechcem pindíkovať, vlastne ja vám len chcem reálne opísať tú čakačku. Tak ako to v žiadnej super príručke nemáte. Toto nie je sťažovanie toto je vlastne odborný text (s minimom odborných termínov pre ľudskejší prístup) vykreovaný na základe reálnych poznatkov. Naozaj.  A v podstate nič nie je také zlé, aby to nemohlo byť horšie.  Mám stále potvrdené, že nie som cintľavka tak túto kapitolu ukončím predčasne a tak ako to celé toto obdobie hovorím každému (hneď na to sa mi zákonite prihodí nejaká tá nevoľnosť :), naozaj) . Už mi je určite lepšie ako mi bolo! Minimálne tým, že všetkých o tom presviedčam sa sama o tom presviedčam. Hlavne aby sa o mňa nestrachovali, lebo potom mám čo robiť ešte aj s ich strachom. Takže je mi podstatne lepšie!  Bez úsmevu ma nestretnete aj keď zvyšný výzor bude zaostávať a rozhovor so mnou vám potrvá minimálne 20 minút. A určite vám budem štebotať a čomkoľvek. Tak si ten čas na mňa rezervujte. To je taký limit na vysvetlenie toho ako mi je lepšie a tiež  moje menšie spojenie s mimo tehotenským svetom. Vopred aj spätne vám za to ďakujem. Je to lepšie ako tie čípky. Naozaj si vážim, váš čas ktorý vám kradnem a  ďakujem! 


PS: nezabudnite na nepravdy v týchto blogoch, ale hádam už viete :)