pondelok 14. augusta 2017

Časť 28: Tehotenská výbavička po druhé!


Udržte tehotnú ženu, ktorá vie už do akej farby ladiť výbavičku, aby nič nekúpila, lebo ten siedmi mesiac tehotenstva je priskoro.  Áno, áno vydržala som až do siedmeho. Áno, áno my už vieme čo to bude J (o tom ale nabudúce). Ako svoje okolie s čudnými otázkami a pokusom o racionálne zhodnotenie baby nákupov som otravovala dosť dlho.  Aj napriek tomu som teda na seba dosť hrdá, že to prišlo až v tom siedmom mesiaci. V abecednom poradí som mala zoradené on-line predajne a aj tie kamenné, kde viem nakupovať. Pri tých kamenných som na mape urobila dojazd do jednej hodiny, aby som to medzi kojeniami predsa stihla. Tiež som navzorcovala excelovú tabuľku do ktorej som  každej predajni prideľovala body podľa rôznych kategórií. Odporúčanie známych, pomer bavlny vo výrobkoch, cena, estetická hodnota výrobku, využiteľnosť, doba obliekania, bonusové body. Srandujem. Žiaden excel, i keď ak by mal niekto o to záujem bez problémov ho vypracujem a dorobím aj grafy.  Vedela by som si to predstaviť. Len mi dajte včas vedieť, lebo potom na tom už vraj čas nebude.

Nejaké to bolo rýchle. Stačilo na to štyroch kuriérov a dve návštevy kamenných obchodov a bolo všetko vyriešené.  Celkové zhodnotenie: máme malý kočík, veľký paplón, chudé body, najškaredší cumeľ aký sa dal kúpiť (ale super zdravý) a jedálenskú stoličku ktorú budeme používať asi až za trištvrte roka. Výýýborne!  Som spokojná.  Vybavené, pripravené. Môžem sa venovať ďalšej tehotenskej téme. Len pevne dúfam, že som na nič pri tej racionálnosti nezabudla a aspoň prvý mesiac prežijeme bez šokov.

Jasné bola to sranda a musím vám o nej napísať.  Tak teda postupne. Kočík. Celkový čas na výber 15 minút. Išli sme pozrieť vybratý na nete, odchádzali sme s úplne iným.  Mal totiž super kovové ložiská v kolieskach a to sa oplatí, aj keď plánujete len napr. jedno dieťa. Však ten kočík ktorého kolieska vydržia desať rokov sa niekomu môžu zísť. Napríklad myšiam na povale ak ho tam odložíte a mali by náladu sa trochu pokočíkovať.  Páči sa mi je praktický a podľa pravidla letného a zimného dieťaťa si myslím, že bude malý. Partner mal racionálny argument.  „Je šanca, že Maličkánik bude po tebe a teda mu to vydá aj na dve sezóny kočíkovania, tak nevymýšľaj, dáko ho tam predsa dáš. Nás v čom vozili a bolo nám dobre.“ Z kovového ložiska v kolese sa predsa neustupuje.  Nevadí. Tak ho tam teda nejako dám. Nevadí tiež, že keď nám kupovali kočík mohli si tak naši rodičia vybrať jedine farbu nič viac a aj to z ružovej a modrej, aby dlho nešpekulovali. Máme kočík a ak sa vám to nezdá, naozaj sa z neho teším. Všetko je super, už aby sa nám to dieťa do neho teda len zmestilo.

Detská postieľka. Vyklikaná za 10 minút. Za ďalších 10 minút v nákupnom košíku boli k nej aj matrac, paplón, obliečky, plachty. Samozrejme bez baldachýnu, nebudem prať a žehliť niečo navyše. Tu prišla nejaká ešte nadštandardnejšia racionálnosť ako zvyčajne.  Dieťa si to na hlavu môže stiahnuť, prach na to sadá a ešte aj žehliť sa to musí. To určite.  Ako ok ňuňu to je, ale myslím že keď nás prídete pozrieť prežijete to a ja s vami. Však ? J  Čo ma ale viac nahnevalo, že mi v objednávke poplietli posteľné návlečky.  Miesto zvieratkovská párty mi poslali zvieratká v lese.  Mega prúser. Naozaj. Sklamaná som bola. Veverička z lesa sa mi vôbec ale vôbec nepáčila. A ani farba plachty k tomu nesedela. Dokelu s nimi. Už som mala vykomunikovanú reklamáciu, len rodina ma mierne zastavila, že Maličkánik to určite prežije aj so zvieratkami v lese. Dokonca mi to tvrdili aj keď som im ukázala pôvodne objednanú zvieratkovskú párty (áno roztiahla som im ju na celý monitor, žiaden malý náhľad). Ťažké nepochopenie tohto môjho malého iracionálneho tehotenského úletu. Blbosť že úlet. Systém to malo! Druhy zvierat sa na posteľných obliečkach správnym spôsobom kombinovali a dopĺňali a jasné bol tam vytvorený prechod celou farebnou škálou. Stačilo mi dieťa nechať spávať v pôvodnej kombinácii obliečok a plachiet a do pol roka pozná celú zoo a základnú farebnú škálu. Dokazili mi to. Teraz aby som toho nášho Maličkáňa aj do lesa okrem tej  zoo na vychádzky vodila. Veď čo urobíte, keď sa bude dožadovať veveričky? Ha? Ak ste nejakú v našom okolí videli, dajte mi vedieť, kde ju bude potom hľadať.

Ostatné veci boli relatívne rýchle. Oblečenie máme dostatočne rozmanite. Chudé body číslo 62, široké body číslo 62, neforemné body číslo 62 a tak. Podbradníky sú tiež rôznych veľkostí. Taký škrtiaci, po kolená ale máme aj taký asi akurát. Ponožky v e-shope vyzerajú tenšie, čiapočky väčšie, ale myslím že všetko prežijeme. Päť minútový stres mi spôsobilo pátranie po anti-colica flaštičke v obchode. Ako tú určite musím mať jednoznačne s týmto označením. Teda všetci mi to odporúčajú. A keď musím, tak musím. Ako som sa pobavila, keď mi predavačka v obchode zvestovala, že všetky fľaštičky (v ich obchode teda od troch najznámejších výrobcov) sú anti- colica. Vyriešené! Teda pevne v to verím. Kreativita mi hádam neodtečie s plodovou vodou, tak to dáko dotvoríme, vyriešime a v zdravý všetci prežijeme. J Veď mama a hlavne tá budúca „neblázni“.

Pekné nákupy budúce mamičky a nebojte, ak kúpite blblé body, či v škaredšej farbe, ako vám aktuálne prišiel newsletter s novinkou, náhradný termín máte cca o mesiac. Vraj tak rýchlo bábätko zo všetkého na začiatku vyrastie. Tak hoďte uponáhľanú shopingovú nohu na stôl, netrápte sa a pokojne dopite tú bezkofeínovú kávičku!  Bude vraj aj horšie.

PS: stále platí že si celkom dostatočne v týchto blogoch vymýšľam :)