štvrtok 31. augusta 2017

Časť 31: Záverečný ???V zásuvke hlavne mojej hlavy ostalo veľmi veľa tém a téémičiek o ktorých som vám ešte chcela napísať.  Ako prísť o tému ako ma tehotenské hniezdenie chytilo v potravinách a doma máme zásoby  jedla na pol roka (vyhodnotila som si to, že to bude lepšie ako 50 ks body čísla 62), je pre vás určite dosť smutné, ale prežijete :) Ak by ste s tým prežitím mali problém, tak viete, máme tú zásobu jedla na pol roka, pokojne sa zastavte. Tiež som vám chcela napísať o šoku z popôrodných nohavičiek, o krásach ôsmeho a deviateho mesiaca.  Osmy bol teda mega-nega top (asi aj dobre teda že vám o ňom nepíšem). V deviatom sa dá opäť „normálne“ zvracať (a to vám už optimizmus, aj blogový fakt dochádza). Tiež som vám chcela napísať aká paráda je rozprávať sa aj o iných nie tehotenských témach a nákup v obľúbených stavebninách je normálne pohladenie duše (tú vysoko expanzívnu PUR penu chcete aj s aplikátorom, alebo bez.... júúúúú  aj zľavu mi tam dali). Tiež som vám chcela posunúť múdre rady ako sa správne zbaliť do pôrodnice – vraj si tam angličtinu na učenie nemám baliť a predtehotenské oblečenie je vraj tiež zbytočne. Ani o tom, ako som poskladanú postieľku ešte dva krát sama rozobrala (skúšala som polohy roštu) a v izbe sedem krát bez partnera (aby ma nedorazil) pootáčala tuším neviete. Ale to je tajomstvo. Tata je totiž hrdina, že ju poskladal (tak mu to nebudeme kaziť :) ). Tiež som vám chcela napísať o takom menšom strachu – ale to nie je veselá a zábavná téma, tak to mi mozog neschválil (a to by bol asi jeden z najdlhších blogov).  A skoro som zabudla. Ja som vám ešte nedopísala ani o rozmarnej cicuške, ktorá uprosila sono, Maličkáňa a hlavne lekára, aby sme nejako v tom 6 mesiaci konečne zistili pohlavie.  Vlastne ani posledný systémový prístup výberu mena nemáte opísaný. Aj do témy "JA NAJ- ek" som chcela na chvíľu zablúdiť.  Viete JANAJky- ktoré mali podstatne všetko lepšie, horšie... proste JANAJské- a vy ste "chudera" ktorá má jojkať, híkať a na striedačku ľutovať a obdivovať.... také príjemné. A že moja prečo sa mi vlastne nestretávame častejšie? No lebo mi je s tebou na dva prdy!!! Preto!!! Ale toto väčšinou býva diagnóza a určite sa dá o nich napísať aj v netehotenskom blogu. Tak o tom potom. Tiež som vám chcela aj o jednom tatovi, ktorému budúca mimina ako útechu, že aj ten druhý ich Maličkáň bude opäť chlapec a nie tatom vytúžené dievča, musela kúpiť na rozveselenie rybičky. Aj výber pôrodnice či detského lekára môže byť vlastne sranda a objavenie plienkového sveta vás doslova prevzdušní, flexi zalepí a 100 % absorbuje.  A najväčšou novinkou posledných dní je RAJSKÝ PLYN -  normálne sa vám dá legálne rodiť a byť tak trochu „zhúlená“ -  odpadla som. Proste je toho ešte celkom dosť čo by som vám vedela srandovnejšie a s láskou v srdci a Maličkáňom v bruchu opísať. Na požiadanie pokojne dopíšem. Ale aj tak si myslím, že som vám toho povymýšľala a opísala viac než dosť.

Vraj sme vo finále. Cítim okrem všetkých pachov (najmä z umývačky riadu) a tlakov  potrebu túto „tehotenskú témičku“ ukončiť. Verím, že sme to bez psychickej umy so mnou dali. Teda mali ste šancu prestať to čítať :) i keď podľa štatistík vás bolo na moje prekvapenie celkom dosť čo ste to so mnou vydržali až sem.

Snažila som sa vám to prízvukovať v každom blogu – VYMYŠLALA SOM SI. Veľa, veľmi veľa....  odpusťte mi, ale niektoré veci inak nešli. Tak inšpirácie určite boli na každom kroku a aj v našej domácnosti. Tá vám je teda dosť inšpiratívna, ale nebolo všetko také zlé, niečo bolo totiž horšie, niečo sa vôbec nestalo a niečo sa vôbec neriešilo a niečo sa poriadne nafúúklo – rovno nadnášajúcim héliom :)  .....

S pribúdajúcimi tehotenskými týždňami, pribúdali témy  a to som tie tehotenské fóra naozaj nenavštevovala a aj napriek tomu mi to niekedy prišlo šialené. Bolo pre mňa zábavné, ako sa dá jednoducho stratiť v tehotenskom svete. To je vraj čaro toho prvého tehotenstva. Veľa tém som sa snažila opísať s dostatočným nadhľadom – verím, že ste ho tam našli a pochopili. Chcela som vám napísať, ako sa niekedy rieši kopec hlúpostí a že nedajme sa milé budúce maminy až tak opiť tými tehotenskými hormónmi (tie sú totiž POZOR nealkoholické – príroda zariadila), tiež som vám chcela občas opísať taký priebeh, myšlienok, vyšetrení, s čím sa stretnete. Tu je niekedy naozaj super nájsť si tie „tehotenské spojenectvá“ a spriaznené duše, ktoré  tak trochu ten „strach“ z výsledkov genetiky, glukózového testu, či vysokého tehotenského tlaku prežívajú s vami. 

Proste sa vám tu snažím teraz napísať, že tehotenstvo je krásna marketingová téma, ktorá si vás určite kúpi, teda kúpite hlavne vy a je v nej priestor na kopec srandy. Tiež je to zábavné pozorovať, čo to robí s vašim telom, hlavou, okolím.... a dá sa brať aj pri všetkej vážnosti viac optimistickejšie, zábavne a napriek tým všetkým tehotenským pruserom veselo...   

Tehotenstvo je deväť mesačný boj minimálne o dva ľudské životy. Niekedy menší boj, niekedy prímerie, niekedy poriadna vojna. Nie je jednoduché a preto som si dovolila niektoré témičky takto „znevážiť“, aby bolo veselšie, keď to ide, kým to ide. Verím, že sme sa teda chápali :)  Držím všetkým budúcim maminám, maminám a maminám plánovačkam palce. Veľa optimizmu, dobrých výsledkov, sily a teda určite využite aj priestor na „rozumné tehotenské úlety“ ono to k tomu patrí.

A čo ďalej?  Hmm ? Držte nám palce. Bojím sa, ale verím že mi to s MALIČKÁNIKOM dobojujeme do úspešného začiatku. Potom, že vraj čas na nič nebude. Tak neviem... Hlavne teda neviem, či to nasledujúce materské obdobie bude pre vás čitateľné :) Pokojne si to odhlasujte ja to možno dáko po nociach dám (v zmysle racionálnej matere, ktorej sa kreativita a mozog  ani laktáciou neodplavia. Minimálne o to bude bojovať).

PS: ako sme začínali tak končíme.... Ďakujem za podporu a čítanie :) a  posielam tehotenským hormónom presladený božtek. Využívam totiž ešte svoju šancu posledných presladených tehotenských dní. VEĽKÝ CMUK.

PS1: stále ste neodkázali tej Farkašovej, že by som s ňou chcela tú knihu... viete tú BUDEM MAMA.
Nie je na Vás teda žiadne spoľahnutie :) :) :)  .... nevadí, aj tak vám niekedy prinesiem toho MALIČKÁŇA na nespoľahlivé  stráženie a kočíkovanie, aby som teda stihla  kávičkovať na kávičkovom blogu :)