nedeľa 2. decembra 2018

Ako to s tým materstvom naozaj je :)Už v pôrodnici som pochopila, že u nás bude VESELO. Náš Maličkánik nič nenechal na náhodu a svoj príchod pekne oslávil mega párty do rána bieleho. Nespalo sa. Vyspevovalo sa.  Tancovalo sa.  Vytočiť v tanci chcel aj o hodinku staršiu kamarátku z postieľky od vedľa. Podarilo sa mu to. Podľa mňa vytočil celú našu izbu a aj pár susedných izieb.  Mal totiž mierne obmedzený playlist,. „Umbrellu“ od Rihanny.  Refrén bol top: „elááá, elááá, eláááá, lááá, lááá, lááá, ááá, ááá, ááá“.  Áno, áno dá sa plakať do rytmu. Určite áno, mám aj svedkov. Keď sa hovorí, že svoje dieťa si maminka spozná po plači, tak to naše poznali po plači všetky maminky z oddelenia.  Keď sme odchádzali z pôrodnice maminka statočná trpiteľka z izby mi hovorí: „Ty bez rektálnej trubičky domov ani nechoď“. 
Tak dáko začalo moje dobrodružstvo s názvom materstvo. Viete to krásne obdobie, keď ležíte v posteli nalíčená, učesaná, v krásnom pyžamku ladiacom nielen s bábätkom, ale aj s obliečkami postele a radostne sa mojkáte. No a teraz vážne.  Je vám jedno v akej ste  polohe, či stojíte, alebo sedíte, to ako ležíte si viete dokonale predstaviť. S bábätkom vám ladia hlavne malé grckové nehody, ktoré pokojne nájdete aj na tých návlečkách. Učesaná ste, síce zo včera, ale verte v tomto období sa počíta aj to. Čo máte na sebe je vám tak trochu jedno. To ako je ňuňuškavo oblečené bábätko je vám tiež trošku jedno, hlavne nech je to čisté,  ĆO NAJDLHŠIE ČISTÉ.  
 Zakrútiť použitú plienku viete tak parádne, že začnete rozmýšľať nad nočnou brigádou v pekárni pri balení šatôčiek.  Veď aj tak v noci nespíte. Jáááj, vy nespíte preto, lebo vám dieťa nespí... tak nič. Je to naozaj zázračné obdobie, naozaj začnete veriť na zázraky, za ktorý spánok dieťaťa považujete.  Objavíte, šúmiace ovečky, fény, sprchy, vysávače a iné zvuky mobilných aplikácií či youtubových videí ale iste aj fitlopty, a vibračné kresielka. 
Detských interpretov si domov nasťahujete skôr ako posuniete prvú polohu v detskej postieľke. Vaša tak premyslená a vyšpekulovaná a racionálna výchova, končí vetou stenu dáme preč a nemyslíte tú susedovu, aby lepšie počul (tí naši susedia to nepotrebovali, hovorili, že je nám babyphone úúúplne zbytočný, počuť bez neho až k ním), stena preč je -bočná stena postieľky. A ani sa nenazdáte a to malé nespiace, ale stále ňuňu vás má totálne obmotaných, hlavne nožičkami okolo vašej hlavy, prštekom v uchu, či pätičkou v rebre. Tu si zaspomínate na staré zlaté časy, keď ste nevedeli spať lebo vás pálila LEN tehotenská záha. Už som písala, že Jaroša začnete zbožňovať? Začnete!!! A pre chvíľku ticha a pozornosti aj miestami uctievať a pokojne si jeho CD aj KÚPITE!!! Toto keď číta nemama, nemá šancu to pochopiť. Keď som prvý krát videla Fíhu Tralalu trochu som sa jej bála. Teraz môžem pokojne ísť aj na jej koncert do prvého radu. Bác bác, búm bác....haťa paťa ... zumba. Veru do prvého radu. Najsamlepšia kamka to je. 
Kočíkovanie je ale najviac. Monnotónny, nenáročný pohyb pri ktorom dieťa dokáže spať. TOPKA. Ak bývate na Okružnej- MEGA TOPKA – monotónny, KRÚŽIVÝ pohyb, pri ktorom si dokážete aj na jedno oko pospať. Je to krásne obdobie. Umojkať na rukách do spánku dokážete  čokoľvek  čo máte na rukách (nákup...)  okrem dieťaťa. Počas materskej ide aj ten čas inak.  Trištvrte na druhú plienku, pol šiestej tretieho papania, za päť minút dvanásť do spánku – tu zvyknú hodinky zvyčajne zastať   V materstve sa stanete pôžitkárkou. Vychutnávate si sprchu (pokojne aj so spiacim dieťaťom pripútaným v kresielku pri otvorených dverách sprchového kúta), studenú kávu, spánok trvajúci viac ako 2 hodiny v kuse....  Je to obdobie, kedy nájdete koniec internetu, lebo zo zúfalstva toľko vyhľadávate, že vám aj google napíše: zobrazené a prečítané všetky položky vášho vyhľadávania (napr. prečo dieťa plače, prečo dieťa nechce spať, prečo dieťa plače a nechce spať).         Tak dáko by som to zovšeobecnila. Mama je tá osoba, ktorá to proste dá. Okrem dieťaťa aj milión veci, nestíha ale to len preto, lebo bola „zhýčkaná“, že upratovanie trvá 2 hodinu. Figu borovú. Za dve hodiny voľna na materskej máte okrem upratania aj vyžehlené, opraté, vyvešané a navarený obed (ak ste náhodou nezaspali na zapnutom vysávači). Materstvo je vlastné vysoká škola manažerstva, optimalizácie a prehodnocovania priorít. Nikdy predtým si nevážite voľný čas tak ako teraz, nikdy pred tým by ste za spánok nedali aj jednu obličku (teraz ich vyzbierate aj z celej rodiny), ale hlavne ste  nikdy pred tým viac NEĽUBILI..... bezpodmienečne, bezhranične...  s čiernymi kruhmi pod očami  :)